Hoşgeldin Bebek Hediyeleri

Seçeneklerin çokluğu nedeniyle yeni doğan bebek hediyeleri almanın herkes için biraz zor bir süreç olduğu bir gerçek. Özellikle de henüz bebek sahibi değilseniz bu iş sandığınızdan daha zor bir hale gelebilir. Gerçek şu ki, ebeveynlerin hoşgeldin bebek hediyeleri başlığı altında aslında ihtiyaç duydukları birçok şey var; ancak bunların neler olduğunun onlar dahi farkında olmayabilirler. Pek tabii düşünceli, kullanışlı hediye fikirleri, ebeveynlerin uzun vadede takdir edeceği bir şeydir. Bu özel hediyelerin, yeni bebeği kutlamak ve ebeveynlere hayatlarındaki bu yeni dönemde yardımcı olmak için eğlenceyi ve işlevi bir araya getirebiliyor olmaları önemli. Bunun içinse bir servet harcamanıza tabii ki gerek yok.

Hayat yolculuğunda mutluluk veren bir dönüm noktası olan böylesi önemli bir olay pek tabii kutlanmayı da hak ediyor. Bu nedenle bebek görmeye giderken alınacak hediyeler ile ilgili dikkat edilmesi gereken önemli noktaları bu yazımızda sizler için derledik.

Bendensana Hoşgeldin Bebek kategorisi ile yeni doğan bebek hediyelerine yeni bir alternatif getiriyor.


Anne Adayına Hediye

Yeni anne adayına hediye ya da doğum yapan anneye hediye seçerken akla gelen birçok alternatif arasında öne çıkanlar kuşkusuz hem annenin hem bebeğin gündelik hayatlarını kolaylaştıranlar oluyor. Doğru kararı vermek içinse belirli kriterlere uymak işinizi oldukça kolaylaştırabilir. 

Örneğin, vakit geçirmeyi kolaylaştıracak oyuncaklar, belki biraz daha büyüyünce kullanılabilecek eğitici materyaller, sıklıkla kullanılan ve bu nedenle büyük bir ihtiyaca dönüşen bebek kıyafetleri ve tabii ki yeni doğan bebek için hediye deyince aklımıza ilk gelen eşyalardan biri olan hazır bezler.  Bunların yanı sıra annelere özel taşıma çantaları, bebek dinleme telsizleri, yeni nesil ana kucağı tasarımları, bebek oyun matları gibi daha birçok alternatif hediye seçeneği mevcut. Evet tüm bunlar tabii ki güzel birer hediye olarak düşünülebilir ancak çoraplardan zıbınlara, tulumlardan mama önlüklerine uzanan kıyafetlerin 1 yaş altı bebeklerin en çok ihtiyacı olan şeyler olduğunu akılda tutmakta fayda var. 

Bunların yanı sıra doğum yapan eşe hediye almak hoş ve yerinde bir jest olarak eşinize moral verecek ve ona verdiğiniz değeri layığıyla göstermenize yardımcı olacaktır. Doğum öncesi ve sonrası anneliğe hazırlanan kadınların hassas bir süreçten geçtiği ve tüm hayatlarını değiştiren böylesi önemli bir tecrübe yaşadıkları göz önünde bulundurulduğunda hamile anneye hediye almanın da onların psikolojisi üzerinde olumlu bir etki yaratacağını unutmayın.

Tüm hediyeler gibi yeni doğum hediyesinin de tabii ki asıl önemi ne kadar pahalı olduğu değil, ne kadar incelikle düşünülmüş ve emek harcanmış olduğudur. Hepimizin bildiği gibi sevgi her şeyden önce içtenlik ve emek gerektirir. Son dönemlerde popülerliği günden güne artan konsept hediye kutusu hazırlama ve bu sayede bir seferde birden çok armağan verebilmek cazip bir diğer alternatif olarak düşünülebilir. 

Bunula birlikte bebek doğumunda verilen hediyeler denilince seçim yapmanızı kolaylaştıracak bir başka nokta ise bebeğin cinsiyetidir. Kız ya da erkek bebek için ayrı kategorilerde düşünülmüş alternatifler seçim yapmanızı oldukça kolaylaştıracaktır.


Kız Bebek Hediyeleri

Şüphesiz ki her doğum hem aile hem de sevdikleri için mutluluk verici bir olaydır. Bebeğin sağlığının her şeyden önemli olduğu doğrudur ancak iş kutlama armağanlarına geldiğinde bebeğin cinsiyeti de belirleyici bir etkene dönüşür. Bu nedenle yeni doğan kız bebek için hediye seçerken izleyebileceğimiz birkaç kriter bulunmakta. Bu kriterlerden en önemlisi kız bebek hediyelikleri denilince artık gelenekselleşmiş olan pembe renktir. İster bir oyuncak, ister bir kıyafet ya da kullanışlı bir aksesuar olsun kız bebek hediyesi seçerken renk tercihinin pembeden yana kullanılması hoş bir ayrıntı olarak öne çıkıyor. Renk konusuna açıklık getirdikten sonra isterseniz şimdi de diğer alternatiflere bir göz atalım. 

Zıbınlardan battaniyelere, emzik ve biberon gibi sık kullanılan aksesuarlardan oyuncaklara kadar uzanan geniş bir yelpazede seçim yapmak mümkün. Örneğin pembe rengiyle sevimliliğine sevimlilik katan pelüş bir oyuncak en basit ve ilk akla gelenlerden. Yanı sıra pembe ve tonlarının hakim olduğu tulumlar, çoraplar, patikler ve saç bantları minik prensese en çok yakışacak seçeneklerden. Yine bebeğin ilk yıllarında sıkça kullanıldığı için önemli bir ihtiyaca dönüşen mama önlüklerinin parlak renkli ya da çiçek baskılı olanları uygun bir alternatif olarak düşünülebilir. Tabii son dönemlerde sıkça görmeye alıştığımız bebek mokasenlerinin kız bebekler için özel olarak tasarlanmış modelleri ve ne kadar küçük olurlarsa olsunlar göz alıcı güzelliklerinden hiçbir şey kaybetmeyen kız bebek elbiseleri de çok şık bir hediye alternatifi olarak öne çıkıyor. 

Yeni doğan bebeğin ihtiyaçları göz önüne alındığında tek bir hediyeyle yetinmek istemeyebilirsiniz. Bunun için birden çok parçanın yer aldığı konsept hediye kutuları hazırlamak ya da bu şekilde hazırlanarak satışa sunulan alternatiflere yönelmek kararsızlığa karşı güzel bir çözüm olacaktır. Yeni doğan hediye kutuları Bendensana’da.


Erkek Bebek Hediyeleri

Söz konusu erkek bebek hediyesi olduğunda ise kız bebekler için hakimiyetini koruyan pembe rengin yerini bu kez mavi ve tonları alıyor. Bebek hediyeleri konusunda günümüzde artık renklerin çok da bir önemi kalmadığı söylense de mavi ve tonları halen daha yeni doğan erkek bebek için çoğunlukla tercih edilen bir alternatif olarak yerini koruyor. Öyle ki doğum öncesi düzenlenen bebek partileri bile bu renk konseptlerine sadık kalınarak tasarlanıyor. Hal böyle olunca da hediye seçiminde renk ve desenleri cinsiyete göre belirlemek de önem kazanıyor. Peki yeni doğan erkek bebek için ne hediye alınabilir? İşte bu soruya cevap verecek birkaç ip ucu.

Kıyafetlerin, oyuncakları ve sık kullanılan işlevsel aksesuarların tüm bebekler ve anneleri için öneminden bahsetmiştik. Bu tabii ki erkek bebekler için de geçerli. Peki hediyenizi biraz daha kişiselleştirmek istiyorsanız hangi seçeneklere yönelebilirsiniz?

Erkek bebekler için söz konusu kıyafet olunca ilk sırayı birbirinden sevimli şapkalar ve bandanalar alıyor. Kravat ve papyon baskılı esprili tulumlar ve önlüklerse bir diğer erkek bebek hediye alternatifi olarak öne çıkıyor. Ayrıca kız bebekler için bahsettiğimiz şirin makosenlerin erkek bebekler için tasarlanmış modelleri de tabii ki mevcut. Bu arada tabii ki futbol takımlarının yeni doğanlar için hazırlamış olduğu özel baskılı ürünleri de unutmamak gerek. Kıyafet ve aksesuarların yanı sıra araba, top ve sevimli peluş oyuncaklar ve kişiselleştirilmiş bir tasarıma sahip fotoğraf albümleri ise 1 yaş erkek bebek hediyeleri arasında önemli bir yere sahip.

Tabii ki asla tek bir hediyeyle yetinemeyenler için birbirinden güzel hediye kutuları hazırlamak ya da satın almak mümkün. Bunun için öyle çok fazla enerji harcamanıza da gerek yok. Çünkü hem pratik, hem uzun ömürlü hem de yaratıcı bir seçim yaparak en doğru yeni doğan hediye kutusunu bulabilmek için ‘’Hoşgeldin Bebek’’ kategorimize göz atmanız yeterli.