TEŞEKKÜR HEDİYESİ

Minnet duygularımızı göstermenin en güzel yollarından biri de güzel bir hediye kutusu hazırlamaktır. Bizim için emek vermiş, varlıklarıyla hayatımıza önemli etkileri olmuş özel insanlar denilince akla hemen teşekkür hediyeleri geliyor. Bununla birlikte uygun bir teşekkür hediyesi seçmekte zorlandığımız da bir gerçek. Bu zorluğu gidermek için bize uygun hediye fikirleri verebilecek, hediye alınabilecek siteler farklı okazyonlar için birçok seçenek sunuyor. Konsept hediye kutusu tasarlayarak hizmet veren bu siteler seçim yaparken yaşadığımız kafa karışıklığını giderecek ilham veren alternatiflere sahip. 

Söz konusu içten bir teşekkür etmek olunca hediyenin önemi de verilecek kişi sayısı da tabii ki artıyor. Bu kişiler anneniz, babanız, kardeşleriniz ve arkadaşlarınızın yanı sıra öğretmeniniz ya da doktorunuz olabilir. Hayatımızdaki önemleri nedeniyle öne çıkan bu insanlara içten bir teşekkür edebilmek, onları hatırladığımızı göstermek için özel hediye fikirleri araştırıyoruz. 

Peki herhangi birine teşekkür etmek için aldığımız armağanları seçerken nelere dikkat etmemiz gerekir? 


Teşekkür Hediyesi Ne Alınır?

Geniş bir yelpazede düşünülebilecek teşekkür hediyesi seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kişiye özel hediye fikrinden ayrılmamak. Her ne olursa olsun paylaşımınızı değerli kılacak olan kişilerin kendisini özel olarak düşülmüş hissetmesidir. Teşekkür ederim hediyesi dendiğinde akla ilk gelenler ailemiz, arkadaşlarımız, öğretmenimiz, doktorlarımız ya da kısacası bizim için imkanlarını, bilgi birikimlerini kullanarak emek ortaya koymuş kişilerdir. 

Uzak ya da yakın olsun hayatımızda bizim için belki de dönüm noktası olan durumlar ya da olaylarda bizlerden desteğini ve yardımını esirgemeyen bu kişilere karşı minnettarlığımızı göstermek tabii ki güzel bir jesttir. Belki daha yakınızdaki kişileri düşündüğümüzde ne hediye alsam sorusuna daha kolay yanıtlar verebiliriz. Ne de olsa onların ne istediklerini ya da nelerden hoşlandıklarını daha iyi bilebiliriz. Ancak söz konusu çok da iyi tanımadığımız ya da ilişkimizin resmi sınırlarda olduğu insanlar olunca işler biraz daha zorlaşıyor. Bu durumda içeriğiyle hem özel bir jeste dönüşecek hem de karşımızdaki kişinin pozisyonuna uygun bir hediye bulmak en önemli noktalardan biridir. Örneğin gönderilecek bir demet çiçek ya da bir kutu çikolata bilinen en yaygın teşekkür ederim hediyelerinin başında yer alır. Ancak siz artık belki de sıradanlaşmış hediye tercihlerinden sıyrılmak isteyebilirsiniz.

Peki öğretmene hediye alırken nelere dikkat edilmelidir ya da doktora teşekkür hediyesi ne götürülebilir? Bu nedenle sizin için özellikle bu okazyonlara özel öğretmene hediye fikirleri olacak öneriler hazırladık.


Öğretmene Teşekkür Hediyesi

Birçoğumuzun hayatında, ailemizden sonra şüphesiz ki en çok emeği geçen kişiler öğretmenlerimizdir. Öyle ki hayat yolunda belki de başka hiç kimseden öğrenemeyeceğimiz bilgilerin, işitemeyeceğimiz cesaret veren sözlerin ve bizi biz yapan çok özel bir emeğin sahibidir öğretmelerimiz.

Anaokulu öğretmeninden bir akademisyene kadar her öğretmen için öğrencisinden gelen bir hediye şüphesiz ki oldukça mutluluk vericidir. Peki öğretmene hediye fikirleri denilince neleri düşünmeliyiz? Öncelikle seçim yaparken kişisel zevkler kadar bu gibi ayrımları da göz önünde bulundurmak gerekebilir. Bir sınıf öğretmenine hediye seçmek ile bir akademisyene hediye seçmek arasında ufak da olsa bir fark vardır. Tıpkı öğretmeninizin kadın ya da erkek olması arasındaki fark gibi. Örneğin kadın öğretmene teşekkür hediyesi seçerken daha feminen ve renkli içerikler tercih edebilirsiniz. Bunlar desenli defterler, tüylü kalemler, hoş kokulu mumlar ve küçük süs eşyalarının yanı sıra hoş bir demet çiçek ya da kullanışlı bir çanta olabilir. Öte yandan erkek öğretmene hediye seçerken daha maskülen ve pratik içerikler tercih edebilirsiniz. Örneğin bir ajanda, şık bir kravat, kullanışlı bir kupa ya da kartlık seçebilirsiniz. Yine de öğretmene en güzel hediye sizin onu bir şekilde düşünmüş olmanızdır.

Tabii saygı ve sevgimizi daha güçlü ifade edeceğini düşünerek yüksek fiyatlı hediyelere yönelebiliriz; ancak unutmayalım ki bir hediyenin değerini belirleyen asıl şey hediyenin fiyatından çok onun ne kadar anlamlı olduğudur. Tam da bu nokta da öğretmene hediye seçimi konusunda kararsız kalabiliriz. Belki güzel bir çiçek ya da şık bir kalem, belki bir kitap ya da ders aralarında keyifle kullanılacak bir kupa... Seçiminiz her ne olursa olsun her zaman şık olduğu kadar gündelik hayatta kullanılabilecek işlevsel hediyeleri tercih etmek, öğretmeninizin sizi ve minnettarlığınızı her gün hatırlamasını sağlayacaktır.


Doktora Teşekkür Hediyesi

Hayatta her şeyden daha önemli olan tek şey bizim ve sevdiklerimizin sağlığıdır. Ancak belli rahatsızlıklar, hastalıklar nedeniyle hayatımızın bu çok önemli parçasını zaman zaman kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalabiliyoruz. Bazen söz konusu annemiz, babamız, çocuklarımız, eşimiz ve dostlarımız gibi bizim için çok değerli kişilerin sağlığı da olabiliyor. Böyle zamanlarda her şey sağlık için diyerek birtakım tedavilere ve hatta operasyonlara ihtiyaç duyabiliyoruz. Bu noktada tek güvencemiz ise kendilerini insan hayatı ve sağlığını iyileştirmeye adamış doktorlarımız ve hemşirelerimiz. Öyle ki tedavi sırasında yalnızca alınan ilaçlar ve uygulanan tedavinin yanı sıra doktorunuzun manevi desteğinin de önemi çok büyük. 

Her şey bir yana, bu değerli kişiler birçok farklı durumda yalnızca mesleklerinin gereğini yaptıkları için dahi olsa içten bir teşekkürü hak ediyorlar. İnsanlık için bu kadar önemli ve bir o kadar da zahmetli olan bu mesleği seçmek ve sürdürmek akıl, sağ duyu, cesaret ve herkesin kolay kolay altından kalkamayacağı bir emek gerektiriyor. Tüm bunları ise bir insanın hayatındaki en değerli varlığını yani sağlığını korumak için tercih eden doktorlarımıza minnettarlığımızı göstermek istememiz de çok doğal. Bunun en güzel yollarından biri ise tabii ki doktora teşekkür hediyesi vermekten geçiyor. Peki doktora teşekkür hediyesi ne alınır? Karar verirken nelere dikkat etmek gerekir? 

Bu sorulara verilecek birden fazla cevap arasında gerçekten düşünülmüş, şık ve kullanışlı hediye alternatifleri diğerlerinden bir adım öne çıkıyor. Gündelik rutinlerini belki de daha kolay hale getirebilecek alternatiflerden, kişisel aksesuarlara kadar uzanan seçimler yapmak mümkün. Örneğin şık bir ajanda ya da kalem, tasarımıyla ilgi çekecek bir masa takvimi, molalarda ya da nöbetler sırasında kullanılabilecek, çay-kahve keyiflerine eşlik edecek  kupa bardak, kendi kahvelerini hazırlayabilecekleri şık ve pratik bir french-press, farklı tatlara merakı olanlar için özel kahve ya da çayların yanı sıra muayenede kullanabilecek ofis gereçleri, rahatlatıcı kokulu mumlar gibi yoğun iş tempolarını güzelleştirecek birçok farklı içerik ilgi çekici ve yaratıcı bir hediyeye dönüşebilir. Her ne olursa olsun küçük bir hediyeyle dahi  yalnızca düşünülmüş olmak onları memnun edecektir ve onlara olan minnet duygularımızı göstermemize vesile olacaktır. 

Eğer tüm bunlar arasından seçim yapmakta zorlanıyorsanız, özel olarak hazırladığımız, özenle seçilmiş içeriklerin bir arada yer aldığı teşekkürler kategorimize göz atabilir ve amacınıza en uygun hediyeyi seçebilirsiniz. Hediyenize, saygı, sevgi ve minnettarlığınızı ifade eden anlamlı bir not eklemeyi de unutmamakta fayda var.